Kliknij, aby zamówić
bezpłatną wycenę

Wycena tłumaczenia w 30 minut!
Tłumaczymy teksty zwykłe, specjalistyczne, medyczne, dokumenty, instrukcje techniczne
STRONA GŁÓWNA

Alternative content

Get Adobe Flash player

Miło nam poinformować, że zostaliśmy nominowani do tytułu JAKOŚĆ ROKU 2012. Opiekę nad konkursem sprawuje Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

więcej...

Biuro Supertlumacz.pl wspiera wrocławski ogród zoologiczny. Dołączyliśmy do akcji "Top 10 - Zagrożone Gatunki Wrocławskiego Zoo" i zostaliśmy złotym sponsorem lemura z Madagaskaru

więcej...

Wszystkie tłumaczenia przysięgłe w formie papierowej wysyłamy w wciągu 24h od realizacji pocztą kurierską zupełnie za darmo!

więcej...
rzetelna firma

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uzyskaliśmy Certyfikat Rzetelności. Program "Rzetelna Firma" prowadzony jest pod patronatem KRD.

więcej...
Dorota Manicka - Vivetti Ltd. 06.03.2012

Z biurem Supertłumacz współpracujemy od 2009 roku. Zamawiane przez nas tłumaczenia są wykonywane zawsze terminowo, a cechuje ich bardzo dobry styl i bezbłędność. (...) Zdecydowanie polecamy współpracę z biurem Supertłumacz wszystkim, ceniącym sobie wygodę i bezpieczeństwo, nieocenione w prowadzeniu biznesu za granicą.

Czy zależy Ci

na szybkim i dobrym tłumaczeniu?

Gwarancja jakości

Wystarczy zadzwonić lub wysłać maila.
Odpowiadamy ekspresowo! (do 30 min.)

Aktualności

8. marca 2012lemur tlumacz

Dbałość o naturalne środowisko to nie tylko domena ekologów, także biuro tłumaczeń Supertlumacz ma swój skromny wkład w ochronę środowiska. Zostaliśmy złotym sponsorem lemura wari z wrocławskiego zoo.

Nowoczesne przedsiębiorstwo musi wykazywać działania mające na celu dbanie o najcenniejszą faunę i florę naszej planety.

Biuro tłumaczeń Supertlumacz wspiera różnorodne akcje charytatywne. Jeden z mieszkańców wrocławskiego zoo, pochodzący z Madagaskaru, czarno-biały lemur wari, zagrożony jest wyginięciem. Zwierzę jest kolejnym bohaterem kampanii z zakresu ochrona środowiska Top 10 – Zagrożone Gatunki Wrocławskiego Zoo.

Wari jest największym gatunkiem z rodziny lemurowatych, to cecha, która go wyróżnia, ale także szkodzi. Dzięki swoim gabarytom, lemury wari na Madagaskarze wykorzystywane są w celach konsumpcyjnych, co powoli prowadzi gatunek do degradacji.

Jednak przyczyny konsumpcyjne nie są takim zagrożeniem, jak fakt masowego wycinania lasów i pozbawiania lemurów miejsca do życia. Lemur wari jest jednym z najbardziej zagrożonych naczelnych na świecie. Przez 27 lat, populacja lemurów wari zmniejszyła się aż o 80%.

Według Czerwonej Księgi Zwierząt, Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody lemur wari uzyskał status zwierząt krytycznie zagrożonych wyginięciem. Jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie działania, według badań, zwierzę to, jako pierwsze z lemurów wyginie na zawsze z terenów Czerwonej Wyspy.
To bardzo ciekawe zwierzęta – głównie owocożerne, to jedyny gatunek naczelnych, który buduje gniazda wyłącznie po to, by urodzić i wychować w nich młode.

Mamy nadzieję, że także dzięki naszej pomocy, czarno – biały lemur wari jeszcze setki lat będzie zjadał przepyszne owoce na egzotycznym Madagaskarze.